Мегаомметр METRISO G1000+ - прилад для вимірювання напруги до 1000В, опору ізоляції, в т. ч. малих опорів, індексу поляризації і коефіцієнта поглинання.
Особливості вимірювача опору ізоляції
- Вимірювання опору ізоляції по IEC/EN 61557-2;
- Тестування напруги з фіксованим або змінним кроком: 50В, 100В, 250В, 500В, 1000В;
- Індекс поляризації і коефіцієнт поглинання;
- Точкова матриця з підсвічуванням;
- Цифрова індикація вимірюваних і граничних значень;
- Функція таймера 1с...100хв;
- Сигналізація про небезпечну напругу на контакті;
- Захист від перенапруг;
- Вимірювання напруги до 1000В;
- Вимірювання низького опору згідно IEC 61557-4;
- Захисний термінал для компенсації поверхневих струмів;
- Компактний і міцний;
- Тестовий опір 10МОм згідно EN 50110;
- Структурована пам'ять;
- Вбудована пам'ять.
Застосування
Прилад для тестування ізоляції та опору дозволяє швидко та ефективно визначати захисні заходи відповідно до DIN VDE 0100, ÖVE-EN1 (Австрія), NIV/NINSEV 1000 (Швейцарія) і правил інших країн. Прилад відповідає вимогам стандарту IEC/EN 61557:
Частина 1: Загальні вимоги
Частина 2. Опір ізоляції
Частина 4: Опір заземлюючих провідників, захисних провідників і вирівнювання потенціалів
Частина 10: Електрична безпека в системах низької напруги до 1000В AC і до 1500В DC
| METRISO G1000+ | Опис і функції |
|---|---|
| Вимірювання | |
| • | Riso = 10кОм...1ТОм |
| • | Riso Ufixed = 50, 100, 250, 500, 1000В (Граничне VDE0100) |
| • | Riso Uvariable = 50...1000В (Граничне значення - 1 МОм) |
| • | Riso Uramp = 50...1000В (Відображення падіння U) |
| • | PI/DAR Вимірювання індексу поляризації |
| • | R = 10 Ом...10 кОм |
| • | Rlo = 0,01...10 Ом (Граничне VDE 100) |
| • | U = 0...500/1000В |
| Функції дисплея | |
| • | Підсвічування |
| Riso, Rlo | Граничне значення РК (зелений / червоний) для: Додатковий звуковий сигнал, граничне значення за DE0100 |
| Riso | Граничне значення РК Uramp для: Сигналізація послідовності зниження |
| • | Світлодіод для небезпечної напруги (коли вимик.) |
| • | Рівень заряду батареї |
| Спеціальні функції | |
| • | Розрядка випробовуваних ємнісних пристроїв |
| • | Аварійне вимкнення (UBatt < 8) |
| • | Зберігання даних (база даних з max=50,000 структурних елементів) |
| Особливості | |
| • | Категорії електробезпеки CAT II 1000V / CAT III 600V / CAT IV 300V |
| • | 10 МОм тестовий резистор |
| • | Термінали: зарядний роз'єм, USB інтерфейс, інтерфейс RS232 |
| • | DKD сертифікат про калібрування |
Вимірювач ізоляції підходить для наступних завдань
- Вимірювання опору ізоляції приладів і систем напругою до 1кВ;
- Перевірка досліджуваних об'єктів у системах без напруги до 1кВ;
- Перевірка опору заземлюючих провідників, захисних провідників і вирівнювання потенціалів;
- Тестування можливості електростатичної розрядки підлоговими покриттями (використовуючи екрановані кабелі) – EN1081;
- З так званим 1 mA-тестом з DINVDE0845/EN61645, прилад дозволяє визначати на місці випробування компоненти під напругою або перенапруженням (варистори, стабілітрони тощо) категорій B і C/SPD - типу 2 і 3, і проводити оцінку результатів випробування згідно з даними виробника.
Індекс поляризації
Перевірка індексу поляризації рекомендується для електричних машин з обмотками (генератори, двигуни). Ця процедура передбачає розширене тестування опору ізоляції. Зниження опору ізоляції говорить про поглинання вологи і неполадки.
Виміряна приладом METRISO G1000+ напруга застосовується для ізоляції протягом 10хв. Виміряні значення зчитуються після 1 і 10хв. Якщо ізоляція у відмінному стані, то величина, виміряна після 10хв, буде більшою, ніж через 1хв. Відношення між цими двома величинами – індекс поляризації.
Потенціал зарядженого матеріалу в ізоляції вирівнюється шляхом тривалого вимірювання напруги постійного струму, що призводить до поляризації. Індекс поляризації показує, чи може матеріал, що міститься в ізоляції, бути переміщений, що дозволяє поляризації виникнути. Це, в свою чергу, є показником стану ізоляції. Чим більше зарядженого матеріалу може бути переміщено, тим краще стан ізоляції.
Напруга пробою (Uramp)
| Параметр | Діапазон | Внутрішня похибка | Похибка вимірювання |
|---|---|---|---|
| Діапазон | 100¼ 1000В | ±(10%+8 ОМР) | ±(15%+10 ОМР) |
| Час наростання | 5¼ 30с | - | - |
| Тривалість вимірювання | 1¼ 120с / авто / постійні вимірювання | - | - |
Індекс поляризації (PI), Коефіцієнт абсорбції (DAR)
| Параметр | t1 [хв] | t2 [хв] | Межа [хв] |
|---|---|---|---|
| PI | 01:00 | 10:00 | >4.0 / >3.0 / >2.0 / >1.5 / >1.1 / >1.0 |
| DAR | 00:30 | 01:00 | >1.60 / >1.25 |
| Основні | |
|---|---|
| Живлення | Акумулятор |
| Виробник | Gossen Metrawatt |
| Країна виробник | Німеччина |
| Тип | Цифровий |
| Одиниці виміру | МОм |
| Мінімальний діапазон вимірювання | 0.01 |
| Стан | Новий |
| Користувальницькі характеристики | |
| Максимальний діапазон вимірювання | 1000000 |
- Ціна: 23 184 ₴


